Szorstka, matowa i nadmiernie wypadająca sierść może świadczyć o nieprawidłowej pielęgnacji lub złej diecie. Jak poprawić kondycję sierści pupila? Pomocne mogą okazać się suplementy witaminowo-mineralne, które wzmacniają sierść i przywracają jej naturalny blask. Jednym z najbardziej polecanych produktów tego rodzaju jest Kerabol Biotin dla psów i kotów.
Nadmierne wypadanie sierści u psa i kota – przyczyny
Linienie u psa i kota to całkiem naturalny proces, którego nie da się zahamować. Czworonogi wymieniają swą sierść wiosną i jesienią, dopasowując się do zmian pór roku oraz temperatury. Kłęby futra i kłaczki zbierające się na meblach, ubraniach i we wszystkich kątach domu mogą sprawiać niejaki kłopot, ale nie są powodem do niepokoju o stan zdrowia pupila. Jeżeli jednak zauważymy, że pies lub kot gubi bardzo duże ilości sierści, jego futro stało się szorstkie i matowe, a na jego powierzchni widać miejscowe wyłysienia, to należy udać się do weterynarza.
Zły stan sierści pupila może być objawem wielu różnych schorzeń. Do najczęstszych przyczyn należą:
- choroby endokrynologiczne,
- alergie pokarmowe,
- grzybica,
- zapalenie skóry,
- obecność pasożytów,
- zła dieta (niedobór witamin i minerałów),
- niewłaściwa pielęgnacja.
Jak poprawić stan sierści psa i kota?
Gęsta i lśniąca sierść stanowi prawdziwą ozdobę zwierzaka, a nieraz bywa też powodem do dumy dla jego opiekuna. Zadbana i ładnie utrzymana sierść świadczy bowiem o dobrym zdrowiu i kondycji czworonoga, a także o tym, jak wiele pracy wkładamy w jej pielęgnację. Kiedy zatem pomimo naszych starań wygląd sierści pupila stale się pogarsza, powinniśmy przede wszystkim wykluczyć wszelkie choroby i schorzenia, mogące odpowiadać za taki stan rzeczy.
Jeśli uda się wykluczyć problemy zdrowotne, warto wziąć pod lupę dietę czworonoga i przyjrzeć się temu, co konkretnie trafia do jego miski. Nadmierne wypadanie sierści może świadczyć o niedoborach witamin i składników odżywczych, takich jak cynk czy biotyna. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po karmy uzupełniające lub suplementy, takie jak krople Kerabol Biotin dla psów i kotów. Jak działa taki preparat?
Kerabol Biotin na poprawę sierści – działanie i właściwości
Kerabol Biotin to karma uzupełniająca w formie kropli, przeznaczona dla czworonogów borykających się z nadmiernym wypadaniem lub łamliwością sierści. Preparat świetnie sprawdzi się także w przypadku futra przesuszonego i pozbawionego blasku, bo zawarte w nim substancje odżywiają włos i odbudowują jego strukturę.
W skład kropli Kerabol Biotin dla psów i kotów wchodzi biotyna oraz cynk w połączeniu z cennymi aminokwasami. Znajdziemy w nich także chlorek sodu, magnez, selen oraz beta karoten. Taka receptura sprawia, że preparat działa na wielu poziomach, wzmacniając nie tylko sam włos, ale i skórę. Regularne stosowanie kropli Kerabol Biotin pozwala na:
- skrócenie okresu linienia,
- poprawę jakości i wyglądu okrywy włosowej,
- wzmocnienie i zagęszczenie sierści,
- poprawę pigmentacji, wybarwienia i połysku włosa,
- wzmocnienie skóry, pazurów i opuszek.
Najistotniejszą rolę w składzie preparatu ogrywa oczywiście biotyna. Jest to witamina z gruby B, odpowiadająca za wzmocnienie sierści i pazurów. Jej niedobór może prowadzić do nadmiernego wypadania, a także przesuszenia i zmatowienia okrywy włosowej. Niedobór biotyny w okresie linienia może odbić się także na kondycji skóry, prowadząc do jej podrażnienia i zaczerwienienia.
Kiedy i jak stosować krople Kerabol Biotin dla psów i kotów?
Wprowadzanie jakichkolwiek suplementów do diety czworonoga należy zawsze omówić z lekarzem weterynarii. W skład preparatów, takich jak Kerabol Biotin wchodzą jedynie składniki najwyższej jakości, więc nie musimy bać się o bezpieczeństwo pupila. Jednak konsultacja z lekarzem pozwoli nam dobrać najwłaściwszą dawkę w stosunku do potrzeb pupila.
Wskazaniem do zastosowania kropli Kerabol Biotin jest nadmierne wypadanie sierści, łamliwość włosów i brak połysku. Można stosować je także pomocniczo w stanach zapalnych i egzemach skóry. Krople można podawać razem z jedzeniem – wystarczy zaaplikować kroplę preparatu do wody lub na karmę.
Autorka: Angelika Podgajna
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz